Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun şeklinde radikal değişimlere gidilmesi gereken bir deformasyon olmadığı takdirde, kişiler ameliyatsız burun estetiği ile kolay bir şekilde ideal burunlarına kavuşabilirler. Ameliyat endişesini ortadan kaldıran ameliyatsız burun estetiği; kişilerin konforunu arttıran oldukça pratik bir uygulamadır.

Rinoplasti operasyonları sırasında yapılan kemik kesilerine ihtiyaç duyulmayan durumlarda dolgu uygulamaları ile burun ideal şekline getirilir. Herhangi bir cerrahi uygulama yapılmadığı için hasta günlük hayatına hemen dönebilir ve kontur sorunlarından kurtulabilir.

Kimler Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırabilir?

Zahmetsiz olması ve kolay uygulanabilmesiyle burun şekillerinde küçük değişiklikler yapılmasını isteyen kişiler ameliyatsız burun estetiği yöntemini tercih edebilirler.

Ameliyatsız burun estetiği yöntemi;

  • Burun ucunun hafif bir şekilde kaldırılması,
  • Kontur düzeltmelerinin yapılması,
  • Burun ucu düşüklüğünün giderilmesi,
  • Burun estetiği sonrası oluşan küçük eksiklerin tamamlanması,
  • Burun sırtının düzeltilmesi,
  • Burundaki hacim eksikliklerinin ortadan kaldırılması için uygulanabilir.
Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Uygulanır?

 

Ameliyatsız Burun Estetiği

Uzun süreli kalıcı etkisi ve kişinin konforunu arttırmasıyla son yıllarda giderek daha çok kişi tarafından tercih edilen ameliyatsız burun estetiği 10–15 dakikalık bir zaman zarfında tamamlanır. Sonuçları çok hızlı bir şekilde ortaya çıkar ve kişi kendindeki değişimi çok rahat bir şekilde fark eder.

Burundaki sorun tespit edildikten sonra özel bir dolgu maddesinin belirlenen oranlarda cilde enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen ameliyatsız burun estetiği öncesindeki burun planlanma süreci oldukça önemlidir.

Rinoplasti öncesi yüz analizinde elde edilen veriler; ameliyatsız burun estetiğinin de başarısını doğrudan etkiler. Her ne kadar bu yöntemde cilt altına dolgu malzemesi enjekte edilse de; dolgunun ne kadar ve burnun hangi kısımlarına yapılacağının belirlenmesi için yüz analizi sonuçlarına ihtiyaç duyulur.

Hastanın beklentileri, yüz analiz sonuçları ve cilt yapısı değerlendirilmeden gerçekleştirilen ameliyatsız burun estetiğinin başarılı olması beklenemez. İşlem öncesi süreç rinoplasti öncesi süreçle aynıdır. Yine hastaların fotoğrafları çekilir ve yeni burun tasarlandıktan sonraki görüntüleri kendilerine gösterilir. Böylece en doğal sonuçlar alınabilir ve burun şekli hastaların ihtiyaçları doğrultusunda mükemmelleştirilebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

 

Ameliyatsız Burun Estetiği

Gelişen teknoloji ile birlikte cerrahi teknikler çeşitlense de operasyonların doğası gereği hastaların iyileşme sürecinin tamamlanması için belirli sürelerin geçmesi gerekir. Ameliyatsız burun estetiği yönteminde hastaya herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadığı için post operatif komplikasyonların oluşma ihtimali söz konusu değildir.

Ameliyatsız yöntemin diğer bir avantajı ise uygulama sonuçlarının hemen etkisini göstermesidir. Çok kısa süre içerisinde tamamlanan uygulama sonrası hastalar burunlarındaki ve genel görünümlerindeki değişimi fark ederler.

Ameliyatsız burun estetiği sırasında herhangi bir anestezi yönteminin uygulanmasına gerek yoktur. En fazla 10-15 dakika süren uygulama sonrası hasta günlük yaşantısına geri dönebilir. Eğitim hayatına ya da iş yaşantısına ara vermesine gerek kalmaz.

Yöntem yan etkilerinin azlığı ile de ön plana çıkmaktadır. Uzman cerrahlar tarafından uygulandığı zaman çok başarılı sonuçlar alınabilir. Hastanın beklentilerini öğrenen ve yüz analizi sonuçlarına göre yapılacak değişikleri belirleyen cerrahlar uygulamayı başarıyla tamamlar.

Yöntemin tüm bu avantajlarının haricinde hasta için sunduğu farklı ayrıcalıklar da bulunur. Minimal müdahale prensibiyle yapılan uygulama sonrası burun ucu düşüklüğü ve burun kusurları düzeltilebilir, burun ucu kaldırılabilir,  kişi muazzam bir profil görüntüsüne sahip olabilir,  yüz orantısı iyileştirilebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Sonrası

Ameliyatsız burun estetiği uygulamasından sonra ciltte morluk, şişlik ve ödem oluşumu görülmez. Hastalarda acı veya ağrı meydana gelmez. Her ne kadar dolgu enjeksiyonu geçici bir uygulama olsa ve hastadan hastaya etkisi değişse de ortalama 1-2 sene arasında hastalarının hayat konforu artar.

Özgüveni pratik bir şekilde yerine getiren ameliyatsız burun estetiği dolgunun etkisi geçince tekrarlanabilir.